טיפים לעובד המבוגר המתחיל / דבורה שגיא

תאריך:17.4.18

להגיע למקום עבודה חדש  זה קצת כמו להגיע באמצע השנה לבית ספר חדש ולהיכנס לכיתה. אתם עומדים מבויישים בצד, כל התלמידים מכירים אחד את השני, והם יושבים ולוטשים עיניים בתלמיד החדש שפתאום מגיע לכיתה.

כך גם ברוב מקומות העבודה, שם קיים צוות שעובד יחד כבר תקופה ארוכה, יש לו היסטוריה והווי חברתי משותף. כולם מכירים את המעגל הפנימי  מבחינת החוזקות והחולשות של החברים בו, הן  בתחום המקצועי, והן מבחינת הפרטים האישיים של כל אחד. העובדים החדשים, כמו הילד החדש בכיתה צריכים לדעת שמדובר בתהליך שלוקח זמן עד להשתלבות המלאה. כאן נדרש כמובן, שיתוף הפעולה של הצוות במקום, אבל  גם רצון טוב ומעט מאמץ מצידו של העובד החדש.

כלל זהב לעובדים החדשים: חשוב לשמור בימים ובשבועות הראשונים על פרופיל נמוך, לא לתת עצות, לא לומר: "במקום העבודה הקודם עשו כך וכך". הצוות הקיים בנה לעצמו במשך תקופה ארוכה תרבות ארגונית, תהליכי עבודה שמתאימים להם ויש להניח שהוכיחו את עצמם עד כה. אף צוות לא יהיה מוכן שיבואו החדשים  ויתחילו ללמד אותם. אחרי תקופה של למידה והכרת תחום העבודה ואנשי הצוות, אפשר להתחיל להעלות הצעות לשיפור ולנסות לבצע שינויים  מתוך הניסיון הקודם, הידע והכישורים האישיים של העובדים החדשים. 

במסגרת הפעילות של פרויקט "דרוש ניסיון" נערכים ראיונות עם עובדים שנקלטו במקום עבודה ומבקשים אותם לדרג, מה גרם להם להישאר בעבודה או לפרוש. הסיבה הראשונה שכולם מציינים, היא האווירה במקום העבודה, עוד לפני המשכורת. רבים מציינים שהמשכורת היא לא משהו, אבל האווירה, צוות העובדים  ויחס המנהלים, הם הסיבה להתמדתם בתפקיד. כדאי למבקשי העבודה לחשוב על נקודה זו.

 


« חזור