נגה בלי הפסקה / ריקה שפרינצק

עם עבר עשיר והמון עיסוקים, מצאה נגה עבודה גם דרך "דרוש ניסיון"

תאריך:17.4.18

 קול צעיר, אנרגיה בלתי נדלית, שמייד נשקפת מהשיחה הטלפונית שקיימנו. "בת כמה את"? אני שואלת. "בת 69 ", היא עונה.

נגה בר לב עובדת בשני מקומות עבודה, לאחד מהם התקבלה בעקבות פנייתה לפרוייקט "דרוש ניסיון" של עמותת "והדרת" בשיתוף עם המשרד לשוויון חברתי. "היה לי ניסיון אחד דרך  הפרוייקט שלכם, שלא צלח, אבל אחר כך התקשרתם אלי שוב והצעתם לי עבודה עם פגועות נפש – פרוייקט של "קידום" שהיא חברת בת של משרד הבריאות. מדובר בנשים מבוגרות, נשים שתקועות עם דיכאון" כדבריה של נגה, "אחת מהן ממש שקופה בביתה. אין להן חברות, מכל מיני סיבות. אני פשוט מוציאה אותן מהבית. הולכת איתן למשל לרופא שיניים, גם לחתירה בירקון, או לבאולינג. התקציב לא מספיק", היא אומרת, "אז במקרה כזה אני אשב בצד ורק היא תשחק". ""זה לא פשוט, האתגר בעבודה הזו הוא קשה, וכשאני מרגישה שאני לא מצליחה, אני מבקשת שימצאו מישהו אחר, אבל אני מרגישה שמה שאני עושה הוא מאד חשוב".
כרגע עובדת נגה עם שתי נשים לפי שעות ובסך הכל בין שש לתשע שעות בשבוע.

בעברה סיימה לימודי ייעוץ חינוכי באוניברסיטה. "לעיתים אובר ידע מפריע, את חושבת שאת יודעת הכל, אבל צריך לזכור שאת לא מטפלת, את חונכת. פתאום קלטתי שאני מטפלת במישהי עם אישיות גבולית וזה לא טוב. הפסקתי".

לנגה עבר עשיר במגוון עצום של עיסוקים: מורה לחינוך גופני, מורה יועצת, חברת צוות בידור באילת ואפילו סוכנת נסיעות. "כעת", היא אומרת, "אני יכולה להשתמש בכל הניסיון העשיר הזה". היא מתלוננת שבגילה אין לה די פרטנרים לכל מה שהיא עושה ורוצה לעשות.

ושהיא עובדת גם בעבודה נוספת, כבר אמרנו? נגה אחראית גם על מחלקת הגימלאים בהסתדרות, איזור המרכז, מארגנת טיולים, נופשונים והצגות.

מי אמר שבגיל 69 כבר עייפים?

 


« חזור