"דרוש ניסיון" - ימי חשיפה בשונה מגיוס מישרות קונבנציונלי

ראיון עם אריה הדר, רכז המעסיקים בפרוייקט :דרוש ניסיון"

תאריך:27.3.18

ימי חשיפה של מישרות מטעם מעסיקים, בהם הם נפגשים עם מבקשי עבודה מבוגרים, זכו לאחרונה להצלחה, מספר אריה הדר, רכז המעסיקים בפרוייקט "דרוש ניסיון".
בימי החשיפה האלה, אומר הדר, מגיעים מבקשי העבודה אל המעסיק, מקבלים הדרכה מפורטת על המישרות המוצעות, מתקבלים בכבוד, זוכים בכיבוד ולעיתים אף מסיירים במשרדים.

דווקא לגבי מישרות שצפינו בהן מיעוט של מועמדים, הסתבר לנו, שלא כך הדבר", מספר הדר ומביא דוגמאות אחדות. "למשל", הוא מספר, "פרוייקט 'יחד' של חברת המשקם ביוזמת משרד הרווחה. המישרות שהוצעו כללו הגעה של שלוש פעמים בשבוע לביתם של קשישים בני 86+ המוגדרים כבודדים, למשך שעה למטרת לווי חברתי (לא טיפולי, הוא מדגיש). תהינו, מי מבין בני 60+ שהם בעצמם מבוגרים, ירצה במישרה כזו, אבל  הופתענו, שהגיעו קרוב למאה מועמדים, מתוכם גויסו לעבודה כשלושים אנשים. ראוי לציין כי המשקם פנו אלינו רק כדי לפרסם מישרה. אנחנו הצענו להם לקיים את יום החשיפה, שזכה כאמור להצלחה.

גם בחברת "פרומו עבודי" קיימנו יום חשיפה כזה. בעבר פורסמה אצלנו מישרה מטעמם פעמים רבות, אבל ללא תוצאות. החלטנו לערוך יום חשיפה בחברה, הגיעו שמונה אנשים ובפועל גויסו שניים".

דוגמא נוספת שמביא הדר, היא של חברת "הראל" חברה לביטוח. "ביריד התעסוקה שקיימנו לפני חודשים אחדים", הוא אומר, הוצעו מישרות קשות של טלמרקטינג בעיקר, הדבר לא צלח. קבעתי פגישה עם נציגי החברה, וביקשתי לעבור על המישרות. עברנו יחד על כל הגדרות התפקיד המתאימות לאוכלוסייה שלנו והוצע רעיון הטלמיטינג – תיאום פגישות בין משקיעים (שזה בעצם הראל פיננסים). נקבעה פגישה מסודרת במסגרת יום חשיפה כפי שתואר לעיל, הגיעו אחד עשר אנשים ומתוכם התקבלו ארבעה".

"המסר שלנו" מכל אלה, מוסיף הדר: "בואו נעבוד על ימי הדרכה וחשיפה". הוא פונה למעסיקים ואומר: "תתגמשו גם בנושא התפקיד, לא מאהבת מרדכי, אלא כי זהו גם אינטרס שלכם. למשל, יש מישרות לא מעטות המאויישות על ידי סטודנטים, שם התחלופה גבוהה. מבוגרים המאיישים מישרות כאלה, יעניקו יציבות למקום". ועוד הוא מוסיף, "התפיסה אצל המעסיקים משתנה לאט לאט, ולא דרך חקיקה".

ואנחנו נוסיף, שזוהי אמירה חשובה מאד.

 

 


« חזור