במה תורם האזרח המבוגר להצלחת העסק שלכם / דבורה שגיא

תאריך:22.2.18

 ניהול נכון של עסקים – גדולים וקטנים, הוא אחד היסודות להצלחה של כל עסק ומפעל. לכן, חשוב לשים אצבע על הדופק  בנושא שמירה על יחס נכון בין  ההוצאות להכנסות, חשובה גמישות ניהולית, יעילות, תפקוד נכון , איזון משאבים וחלוקתם בצורה נכונה. לכן, ניצול נכון של משאבים, כולל  כוח אדם, והעסקת עובדים שיקדמו את העסק, הם משמעותיים ביותר.

שילוב עובדים מבוגרים בצוותי העבודה עוזר להשיג את המטרה, בגלל התכונות, הכישורים, הניסיון, הבשלות והבגרות שמביאים מבוגרים לעולם העבודה.

גמישות ניהולית  
העסקת מבוגרים, שרבים מהם מחפשים עבודה חלקית ומוכנים לעבוד בשעות לא קבועות, וגמישות מאפשרת לבעלי עסקים לנצל בצורה יעילה משאב אנושי זה.
עסק בינוני לא זקוק למנהל במשרה מלאה. לא כל מפעל צריך מחסנאי שישב במחסן בין השעות  8.00 – 17.00 . לא כל start up  זקוק ל QA שישב במקום כל היום חמישה ימים בשבוע. זה המקום להעסיק  אדם מבוגר שמוכן להתאים את שעות העבודה לצרכי המעסיק, ושני הצדדים מרוצים: העובד שכבר לא רוצה לעבוד 189 שעות בחודש, והמעסיק שיכול להתאים את כוח האדם לדרישות העבודה.

ניסיון הוא יתרון
עובדים מבוגרים, כבר שילמו דמי לימוד – במשך שלושים או  יותר שנות עבודה. הם חוו ניסיון וטעייה במצבים שונים ופיתחו כישורים ומתודות לפתירת בעיות, שלצעירים עדיין אין די ניסיון וותק בהם.

ראיה רחבה
יש להניח שעובד מבוגר כבר עבד במספר משרות עם צוותים שונים והוא יודע להשתלב מהר ולהביא מניסיונו לתוך השיח התעסוקתי.

לא רק תחרות
המבוגרים כבר עשו קריירה והוכיחו את עצמם, ולכן הם המעמד המרגיע והשקט בכל צוות, הם לא בתחרות מול העובדים האחרים, ולכן מוכנים לחלוק מניסיונם ומהידע שצברו, ללא חשש לאבד את מקומם בצוות, ולפחד שיקדמו אחרים על חשבונם.

נאמנות ואמינות
אחרי שלושים או ארבעים  שנים של ריצה אחרי התפקיד הבא, הקידום הנוסף, הריגוש החדש או משכורת גבוהה יותר – המבוגרים מחפשים את הביטחון בעבודה, את הקבוע, היציב ולכן הם כוח עבודה שאפשר לסמוך עליו שיגיע לעבודה, יעשה אותה על הצד הטוב ביותר, ולא תהיה הפתעה של עזיבה כדי לרעות בשדות ירוקים יותר.
מעקב שנערך על ידי אנשי "דרוש ניסיון" מראה, כי אחוז מאד גבוה של אנשים ממשיך בעבודתו במשך תקופה ארוכה, והם מציינים את הסיבה להתמדה בשילוב של שכר מתאים ותנאי העבודה, האווירה הטובה בעבודה והיחס הנאות של המעסיקים.

מאותגרים טכנולוגית – הנושא שעולה בכל שיחה
משום מה דבק התואר טכנופובים למבוגרים -  תואר שגוי בהחלט. דור המבוגרים הוא הדור שיצר את הטכנולוגיה, הוא עבר את כל שלבי הלמידה בכל מקצוע. הטכנולוגיה חייבה את העובדים להסתגל וללמוד, אם מדובר בלאו-טק, כמו רתכות, נגרות או מחסנאות, או  בתפקידי ביניים כגון: מזכירות, הנדסאות, טכנאות ועד לתפקידי הנדסה – כולם  משתמשים בטכנולוגיות מתקדמות.

מבוגרים ורשתות חברתיות
עוד אגדה לא מבוססת היא שמבוגרים אינם נמצאים ברשתות חברתיות, ולכן לא ישתלבו עם הצעירים. רוב המבוגרים משלבים את הרשתות החברתיות בחיי היום יום שלהם. מצד שני, הרשתות עדיין לא השתלטו על חייהם, ולכן הפעילות שלהם היא במינון נכון. הם מתרכזים בעבודה ללא חשש שמחייב  כל חמש דקות לעשות סיבוב ברשתות החברתיות, שמא הפסידו איזה סיפור, תמונה, וידאו, או הצעה לדייט לוהט בטינדר .

במשך ארבע השנים בהם פועל  פרויקט  "דרוש ניסיון", פותחו שיטות ראיון ו"שידוך" מוצלח בין עובדים למעסיקים והמעסיקים  מקבלים את קורות החיים של אנשים בעלי כישורים ואיכות, שעברו סינון והתאמה בהתאם לדרישות התפקיד. 


« חזור