נשים פעילות מאד בתחומים שונים גם בגיל השלישי

גברים, שימו לב!

תאריך:20.12.17

בראיון שהופיע  באתר מוטק'ה (עדי כץ, 9.8.16), אומרת ד"ר דנה פלורנטין, מומחית לרפואת משפחה ומנהלת מרפאת "לב העיר" של שירותי בריאות כללית בפתח תקווה, שתוחלת החיים הממוצעת של האישה, בכל העולם, גבוהה מזו של הגבר. מתברר שלא הכל קשור לגנטיקה. נשים מודעות יותר לנושא השמירה על הבריאות וזה נובע בין השאר מכך שהאישה בדרך כלל היא זו שמנהלת את משק הבית, בכל התחומים. אחד מהם הוא תחום הבריאות. היא זו שעוקבת, זוכרת ואומרת לכל בני המשפחה אילו בדיקות צריך לעשות ואיזה תרופות יש לקחת, וגם מזמינה את התורים וקונה את התרופות. היא זו שיוזמת, מתעניינת, קוראת חומר על בריאות. את הגברים צריך להפעיל, מיוזמתם הם לא יעשו את זה".

 לשאלה מדוע זה כך, עונה דר' פלורנטין:
"מהרושם שלי, שגם מגובה מחקרית, נשים מתחברות יותר לגוף שלהן וערות יותר לשינויים העוברים עליו. בנוסף, הן מתקשרות ופתוחות יותר מגברים ומוכנות יותר לספר מה מפריע להן. לגברים יש נטייה לא לספר יותר מדי ולא להתלונן יותר מדי. גם כשהגבר מגיע לבדיקה הוא יתקשה יותר לחלוק את מצבו, וגם אם יישאל יהיה מאד קמצן בתשובות".
דר' פלורנטין מוסיפה שהחברתיות של נשים תורמת גם כן לבריאות ולחיוניות שלהן. "אישה שגם אחרי הפנסיה נשארת פעילה, יוצאת להתנדב, הולכת לחוגים ופעילה בטיפול בנכדים, מוצאת יותר משמעות בחיים ומגבירה את רמת הפעילות. ככל שהאדם יותר פעיל, כך הוא פחות מתנוון".
נשים גם מנהלות אורח חיים בריא יותר מבחינת תזונה ופעילות גופנית. "אפשר לראות בחוגי התעמלות למיניהם כמו פילאטיס, יוגה או פלדנקרייז, שהרוב הגדול הוא נשי. הן עוסקות הרבה יותר בפעילויות גופניות שעובדות על גמישות ועל כוח שרירים. גברים לא מרגישים נוח בדרך כלל להשתתף בחוגים כאלה". 
למאמר המלא לחץ כאן

נתונים מעניינים נוספים שמצאנו, מופיעים בדה מרקר בכתבה של מירב ארלוזורוב, לפיה 83% מהנשים שעבדו בגיל 62, ממשיכות לעבוד עד גיל 63. מבין בנות ה-63 העובדות, 70% המשיכו לעבוד עד גיל 64. ומבין בנות ה-64 העובדות, 65% המשיכו לעבוד אחרי גיל 64, ו–57% אחרי גיל 65.

הנתונים האלה, שנמסרו על ידי בנק ישראל, מסבירים את הנתון המפתיע של הביטוח הלאומי שכבר פורסם קודם לכן: גיל הפרישה הממוצע של נשים שעבדו עדיין בגיל 62, היה 66.6 שנים ב–2015. כן, הרוב המוחלט של הנשים העובדות ממשיכות לעבוד עד גיל מאוחר, כמעט עד גיל הפרישה הרשמי של גברים - 67. (מירב ארלוזורוב, דה מרקר, 8.3.17)

 

  

 

 


« חזור