סבתות עם צבע

תאריך:24.11.17

 שמחה גדולה נפלה עלי היום. כאשר מערכת המחשבים במשרד נפלה בפעם המי יודע כמה, עברתי לשוטט באתר  YNET  ומצאתי את הכתבה על צעיר אמריקאי שמצלם נשים מבוגרות – סבתות עם סטייל צבעוני  - http://xnet.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4991073,00.html

הן לא פוחדות מצבע, הן לא חושבות שהן תראינה  פתאטי בצבעים משוגעים, מכל מינעד הגוונים האפשריים. הזנבות של הטווסים המהודרים ביותר, נראים חיוורים  לעומתן. הכובעים הכי משגעים, צעיפים, משקפיים עם מסגרות בכל צבעי הקשת, נעליים מדהימות, והאיפור – כיף, שפתיים אדומות לוהטות בדיוק כמו של כל נערת זוהר.
אה, איזה כיף!

נשים אמיצות שלא חוששות ממבטי הזרים, מהרכילויות של השכנים, מבני המשפחה שיאמרו להן: זה לא מכובד, לא מתאים לגיל, מה יאמרו עליך?

כן. ככה צריך להתלבש, לבעוט בכל הכללים המוזרים שקבעו לנו, למבוגרות, שצריך ללכת בצבעים סולידיים, לא למשוך תשומת לב. הגעת לגיל, הגיע הזמן שתבחרי בין קשת הצבעים של כחול, שחור, אפור, קרם, אולי לגיוון קצת תכלת, פה ושם נגיעות של וורוד – והצבע האהוב עלי במיוחד שמייעדים למבוגרות – פודרה. אף פעם לא הבנתי מה הקשר בין הפודרה לפנים לבין השמלה. מילא לכסות על הקמטים עם פודרה, אבל מה העניין של צבע פודרה לשמלה – מה הצבע עושה לירכיים? מעלים אותם כמו הפודרה  מעלימת קמטים.

הצלם של הפרוייקט - ארי סת' כהן, ששאב את ההשראה מסבתא שלו, שלא פחדה מאופנה ולא הלכה אחרי צו הגיל, התחיל את הצילומים בארה"ב  ועבר גם לשאר העולם. לצערי, אני חוששת שבישראל הוא קצת יתאכזב. כל החיילות שהיו אמיצות לפני 30 שנה, הופכות ל"מבוגרות" אחרי גיל חמישים ומתחילות להתלבש באופנה הסבתות.

הגיע הזמן  למרד הגיל השלישי של הנשים  - לפרוץ את מחסום הצבעים והדוגמאות ולחזור ללבוש את הצבעים הכיפיים בדיוק כמו הצעירות.

 

 


« חזור