בן ציון פורת: השכר לא היה גבוה, אבל עברתי חוויה מעניינת

תאריך:15.10.17

בן ציון פורת הוא גימלאי, תושב אופקים, שפרש משירות המדינה לפני כשנה. הוא מספר לנו על חווית עבודה שקבל דרך "והדרת" שהשאירה בו רושם עמוק – טיפול ותיעוד קורותיה של משפחה ותיקה בארץ על כל גלגוליה. "עבדתי קשה מאד", הוא אומר, "השכר שקבלתי לא תאם  את ההשקעה הרבה שלי בפרוייקט, אבל החוויה שעברתי הייתה מיוחדת במינה. דבר כזה אולי לא מתאים לכל מי שממש צריך את הפרנסה, אבל מומלץ למי שמחפש עניין ועשייה, מישהו שיכול להרשות לעצמו לבחור את עיסוקו".

פורת פעיל בהרבה מאד תחומים. "אבל הבנתי, שמה שהיה כבר לא יהיה", הוא אומר. "חיפשתי עבודה בכל כוון אפשרי וכך הגעתי ל"והדרת". אני רגיל לעבוד עם מסמכים מורכבים מכל מיני סוגים עם מלל שונה ומשונה: נתוחי מסמכים, ניירות עמדה, מכרזים ועוד. לפיכך, הופניתי על ידכם, לחברת "דוקו" המפיקה קורות חיים של אנשים ומשפחות".
"בעל החברה", הוא אומר, "יושב עם הפונים אליו, ומשוחח איתם על ההסטוריה שלהם. המלל שאני קבלתי, היה הקלטה של שיחה שקלדנית תמללה אותה. הייתה כאן עבודה לא פשוטה של סיפור מרתק על אנשים בני 85 שהקימו את מושב ניר בנים, אנשים צנועים וטובי לב, שנרתמו למשימות לאומיות רבות. הלקוחה שלי הייתה ד"ר להסטוריה שקרעה לי את הצורה, אבל חינכה אותי. כרגע החומר נמצא אצל המשפחה לבדיקה סופית.
הרווח שלי מספר פורת, הוא הצד הרוחני, הנפשי וההסטורי.
פורת מעריך מאד את עבודת "והדרת" עם פרוייקט "דרוש ניסיון", "מי יודע", הוא אומר, "אולי עוד אגיע אליכם כמתנדב".


« חזור