"חשוב שתהיו ממוקדים במה שאתם, המעסיקים מבקשים", אומרת מירי שורצברד, רכזת השמה ב"דרוש ניסיון"

מה יעזור לשיתוף פעולה אמיתי ומועיל בפרוייקט בעבודתנו מולכם, המעסיקים

תאריך:7.8.17

 מירי היא רכזת מעסיקים ב"דרוש ניסיון". אני מבקשת ממנה תובנות מתוך ניסיונה בעבודה מול המעסיקים. הדבר הראשון עליו היא מצהירה הוא שהשמות מתבצעות במקום בו המעסיק בשל ומוכן לקבל לעבודה אדם מבוגר. רבים, היא אומרת, מצהירים שאכן צריך לשלב מבוגרים בעבודה, אך אינם מוצאים זמן לכך. חייבת להיות הלימה בין המוכנות של המעסיק לבין היישום בפועל.

"לפעמים", היא אומרת, "מעסיקים מצהירים על מוכנות, אבל כשמקבלים את קורות החיים, הם מהססים כי נדמה להם שהמועמד למישרה לא יחזיק מעמד בעבודה מפני שהוא ישתעמם במה שיעשה בשל כישוריו העולים על הנדרש בעבודה, יתכן שהוא גם חושש שבפאן המקצועי המועמד יעלה עליו – חששות שאינם מוצדקים בדרך כלל, משום שהאדם המבוגר שמחפש עבודה מודע מראש לכל אלה ומוכן להתאים את עצמו".

מהי התנהלות נכונה ויעילה של מעסיק?
מירי נותנת דוגמא להתנהלות נכונה של מעסיק: "מישרת  מיישם מערכות לניהול מסמכים ותהליכי עבודה באחת מחברות המולטימדיה, נפתחה בדרוש ניסיון ב -23.3.17 , המועמד למישרה זומן לראיון ב – 26.3.17, עבר מיבדקים ב- 29.3.17 וב – 1.4.17 החל לעבוד. ( ארטיס מולטימדיה) הצלחת היישום כאן נבעה בעיקר משום שהמעסיק היה בשל, מאד ממוקד וידע בדיוק מה הוא רוצה. לעיתים, אומרת מירי, מעסיקים אינם מגדירים במדוייק מה הם צריכים וזה מקשה על עבודת ההתאמה שלנו, כאן, ב"דרוש ניסיון'".

 מהי התנהלות בעייתית של מעסיק?
"כמענה לפניית מעסיק, שלחנו בעמותה 4 מועמדים למישרת תכניתן, אולם איש מהם לא רואיין בטענה שאין לו למעסיק פנאי לכך – אם כך, מדוע פנה?
אנחנו עמותה ללא רווח, אומרת מירי, השירות שלנו הוא חינמי. ההסכם הלא כתוב בינינו הוא קבלת משוב על התקדמות התהליך עם המועמדים. חרטנו על דגלנו התיחסות אישית למועמדים ולמעסיקים, שיתוף הפעולה כאן חשוב ביותר. כשהמעסיק הפונה אלינו, מנתק פתאום מגע או אינו מתייחס למיילים חוזרים ונישנים שלנו במטרה לעקוב אחר תהליכים, נפגעת המטרה. אין לנו בעייה אם אתם המעסיקים, קבלתם מועמד לעבודה בדרך אחרת וממקום אחר, אבל, בבקשה, תגיבו, כי הרי התחלנו בתהליך, שבא בעקבות פנייתכם".
גם כאן מביאה מירי דוגמא של מועמד שנשלח באמצעות "דרוש ניסיון" לעבודה במחסן לוגיסטיקה של ציוד רפואי. "נראה היה למעסיק שישנה התאמה. הוא דווח לנו על כך והוסיף שהוא בודק כרגע את נושא  השכר עבור המועמד ובקש גם לדעת אם היו ציפיות בנושא זה מצד המועמד. זוהי התכתבות טובה שיש בה הדדיות הנותנת משוב על מצב התקדמות התהליך".
לסיכום פונה מירי למעסיקים ואומרת: לכל אחד, גם לאדם צעיר המתקבל למקום עבודה חדש, צריך לתת פרק זמן ללמידת האירגון ולהבנת תהליך העבודה. תנו את פרק הזמן הזה של ההסתגלות ושל ההבנה מה המעסיק רוצה, גם לאדם המבוגר.

 


« חזור