כך צריך להיראות מקום עבודה בסביבת העבודה של "והדרת", עובדים יחד צעירים ומבוגרים

תאריך:30.6.17

 בסביבת העבודה של "והדרת", עובדים יחד צעירים ומבוגרים באוירה טובה ומפרגנת. העובדים, חלקם בשכר וחלקם מבוגרים, חולקים יחד חוויות, ספורים אישיים וכמובן, שיתוף פעולה בעבודה.

כששואלים את רוני  ארז, מנהלת שווק ופרסום בעמותה, מה יש לה לומר בנושא, היא קצת מתפלאת על השאלה ואחר כך משיבה בפשטות: "לא כל כך חשבתי על זה, העניין פשוט מאד טבעי לי. אני לא עוצרת את עצמי לשאול, אם יש אצלנו מגוון של גילים. השאלה הזו בכלל לא עולה לי בראש. כשאני חושבת על זה, יש כאן הרבה שיתוף של ידע, הרבה  ידע מצטבר של המבוגרים לעומת הידע הטכנולוגי של הצעירים. כל אחד נותן את מה שיש לו בלי קשר לגיל, והכל משלים לפאזל מאד צבעוני".

חנה כליף, אחראית בקרה ותהליכים ב"והדרת", אומרת: אנחנו אירגון לומד, ואנחנו לומדים יחד צעירים ומבוגרים. העבודה היא דרך המחשב, האינטרנט וגם הווטסאפ פעיל . אני רואה סביבי הרבה אנשים מבוגרים שעושים עבודה מקצועית וקפדנית. נכון שלא תמיד הכל מצליח, אבל זה המיעוט.

הדר וינרב, רכזת השמה בעמותה, היא בין הצעירים שבמקום. "אני מרגישה", היא אומרת, "שאנחנו מפיקים את המירב אחד מהשני. אני, למשל, מתקשרת מצויין עם גדי. אנחנו מדברים הרבה על מוסיקה. אני זמרת ויש לי להקה. הסגנון שאני הכי מתחברת אליו הוא מוסיקת שנות השישים ומוסיקת פולק. מצאתי בגדי נפש תאומה בנושאי מוסיקליים. אנחנו מדברים על וודסטוק למשל. יש לי חברים בגילי, שגם איתם אני מדברת על המוסיקה הזו, אבל זה שונה כשמדברים עם מישהו שחווה את הדברים, ואני מרגישה מועשרת. מצד שני, יש לנו כאן את טובה, שהיא תקועה מצד אחד כדבריה בחוה אלברשטיין אבל אוהבת לשמוע גם את סטטיק ובן אל, ג'יין בורדו וברי סחרוב".
השיחה עם הדר מובילה גם לשבירת סטיגמות. הדר אומרת שכולנו שבויים בסטיגמות מסויימות. "אתה מלביש סטיגמה על אדם, ופתאום, כשאתה מתחיל לדבר איתו, אתה מגלה דברים אחרים, זה כמובן דורש פתיחות".

שני לנדאו מנהלת בית העמותות אומרת, שחלק מהרעיון של בית העמותות הוא לייצר פסיפס הן מבחינת התוכן והן מבחינת האנשים, כולל אוכלוסייה מבוגרת ואוכלוסייה צעירה. "האנשים הצעירים ביותר אצלינו הם בני 19 – 20 ומנגד אנשי עמותת 'והדרת' שהם לכשעצמם שילוב של צעירים ומבוגרים. ישנה אצלנו  עמותות כמו דור לדור שמנסה לגשר בין צעירים למבוגרים, או העמותה לזכויות החולה שגם בה עובדים מבוגרים, ובכלל, יש כאן עמותות  ששואבות כוח אדם מ"והדרת". כל זה הוא חלק מהאיזון של המקום. חשוב שהקול המבוגר יישמע, לא רק לדבר על דור העתיד אלא גם על הדור שחי פה כרגע. התוספת הזו היא מבורכת וחשובה".


« חזור