שיתוף פעולה והבנה מיוחדת במינה בין שירה כהן, סמנכ"לית "מנהיגות אזרחית" – ארגון הגג של המגזר השלישי בישראל, וויקי ויכמן, עובדת חדשה שהתקבלה באמצעות "דרוש ניסיון" / ריקה שפרינצק

תאריך:30.3.17

 לשירה כהן, סמנכ"לית "מנהיגות אזרחית" כבר יש ניסיון טוב עם "דרוש ניסיון". לדעתה, איכות קורות החיים של המועמדים לעבודה הנשלחים מטעם "דרוש ניסיון" מורגשת מאד. היא מספרת על הפעם האחרונה שפרסמה הצעת עבודה, הצעה שהתפרסמה בכמה ערוצי תקשורת. "ראיינתי שמונה אנשים, חמישה מהם פנים אל פנים. בין המרואיינים היו גם אנשים צעירים, אך קורות החיים והניסיון של ויקי ויכמן שהגיעה מ"דרוש ניסיון", היה ניכר".
שירה מציינת שאיננה פוחדת מהמושג overqualified. לויקי ניסיון רב ועבר תעסוקתי ש"מנהיגות אזרחית" רק יכולה להרוויח ממנו. היא עסקה במשאבי אנוש ואדמיניסטרציה וכעת היא גם מנטורית בעיקר בתחום ניהול תקציב משפחתי. "ויקי", אומרת שירה, "מביאה איתה הרבה נסיון ומבחינתי זה יתרון. אני משתמשת בידע שלה ומקבלת עוד זוית ראייה. אין כאן עניין של גיל או מעמד. התפקיד הוא חדש ונמצא בשלבי בנייה, אנחנו בונות אותו יחד, תופרות ומשתמשות בכל היכולות של ויקי,. "
הראיון עם שירה וויקי מתקיים בבית העמותות בו מתרכזות 18   עמותות. "בעמותות", אומרת שירה, "קיימת גמישות מסוג מיוחד, יותר מאשר בהרבה מקומות עבודה אחרים בגלל הגישה החברתית שלהן. הגישה היא לראות את האדם ולא רק למקסם את מה שאני מקבלת".
ויקי מצידה מספרת שהיה לה חשוב לעבוד ושיהיה לה עניין בעבודה, "משהו שקרוב לליבי. במשרה הזו הרגשתי כמו כפפה ליד. לפני כן הייתי בצד המתנדב וכאן אני עוסקת בעזרה ובחשיפה לעוד ארגונים – עזרה לכלל".

לויקי יש מסר מאד חשוב למעסיקים ולמבקשי העבודה. "אמרתי לעצמי שאתחיל ממה שאני לא יודעת, וזה גם מה שאמרתי בראיון העבודה, כי אין אדם שיודע הכל ויכול לעשות כל דבר. זה גם מה שאני רוצה לומר למעסיקים, למה להרבות בכל כך הרבה דרישות, כשאתם מחפשים מועמדים לעבודה, הרי התפקיד פעמים רבות לא באמת דורש כל כך הרבה פונקציות, זה מרתיע לעיתים לא מעט אנשים טובים וראויים לתפקיד".

 

 


« חזור