יציאה מדורגת לפנסיה - עסקה רווחית לכל הצדדים / משה וולף, דה מרקר 30.4.18

תאריך:13.5.18

 פרישה מדורגת נכונה לשוק העבודה הישראלי, ויישומה יביא למצב -win-win win — עבור העובדים, המעסיקים והמדינה. יציאה לפנסיה היא אירוע משמעותי בחיים ובעל השלכות כלכליות, חברתיות, משפחתיות ובריאותיות. עם הפרישה עוברים באחת מתעסוקה מלאה למצב של חוסר מעש מובנה, המלווה באפשרויות כספיות מצומצמות.
לפי מחקרים, היציאה לפנסיה עלולה לזרז משברים לפורש ולמשפחתו. פרישה מדורגת עשויה לסייע בהקלת המשבר. בדרך זו, הפורש יקטין בהדרגה את היקף עבודתו במשך כמה שנים. כך לדוגמה, בשנה הראשונה ניתן לצמצם יום עבודה אחד בשבוע, ובהדרגה להוריד את היקף המשרה עד לפרישה. מהלך כזה יאפשר לעובד לשמור על עבודתו, לצד עיסוקי פנאי.
במקצועות שבהם שיעור גבוה של נשים, מהלך כזה חשוב במיוחד. נשים בישראל סובלות מצבירה נמוכה לפנסיה בשל נורמות עבר שהפנו אותן לעבודה במשרה חלקית, וכן בשל חופשות לידה ממושכות. בנוסף, מעבר לפרישה מדורגת עשוי לסייע במקצועות ובתפקידים שוחקים, כמורות או אחיות רפואיות. במקום לדחוק בבעלות המקצועות האלה לצאת לפנסיה מוקדמת, יש לעודדן להקטין את היקף משרתן, לשמר את כוחן למשך זמן רב יותר — ובכך להגדיל את חסכונותיהן הפנסיוניים.
מעבר הדרגתי לפנסיה טוב גם למעסיקים. בזכות הקדמה והטכנולוגיה הפכו תפקידים רבים לכאלה הדורשים ניסיון, ידע והתמחות מקצועית, ופרישת עובדים עשויה להביא לאובדן ידע משמעותי. עבודה בהיקף משרה נמוך של עובדים בגיל פרישה במשך כמה שנים נוספות מגוונת את המשאב האנושי בארגון, ומאפשרת העברת ידע ארגוני מהעובד הפורש לעמיתו הצעיר.
המחיר היחסי לעבודה חלקית אמנם גבוה יותר, אך על פי רוב הפער קטן מהתועלת. בתקופה שבה תוחלת החיים מתארכת, יישום תוכנית לפרישה מדורגת הוא צעד נכון גם מבחינת המדינה. דחיית הפרישה תגדיל את החיסכון הפנסיוני של הפורש, ותקטין את הסיכון שיהפוך לנטל על המדינה בעתיד.
לפי אחד מלקחי הייעוץ הפנסיוני, הציבור "סובל" מאופטימיות יתר לגבי ההכנסות הצפויות לו בפנסיה. התארכות תוחלת החיים מקטינה את הקצבאות ומחמירה את המצב הפיננסי בפנסיה. המדינה יכולה להגביל את הגיל המינימלי שבו ניתן לצאת לפנסיה מדורגת, וכך להגדיל בפועל את מספר משרות המועסקים ואת התוצר הלאומי. הורדת היקף העבודה בצורה לינארית במשך ארבע שנים החל בגיל 66 ,שקולה לדחיית גיל הפרישה מ–67 ל–68.
פרישה מדורגת חשובה במיוחד בשוק העבודה הישראלי: שיעור האבטלה כיום נמוך במיוחד, ומתן אפשרות לפרישה מדורגת, מאוחרת יותר, הוא מהדרכים הבודדות להעלאת התוצר. בנוסף, בקרוב ייצאו לפנסיה רבים מעולי חבר העמים שעלו בשנות ה–90 .בפרישתם הם צפויים להתמודד עם חסכונות דלים בגלל שנות עבודתם המועטות. יישום ההצעה יביא אפוא למצב win-win-win — עבור העובדים, המעסיקים והמדינה
.

הכותב הוא מנכ"ל חברות שב"א ומס"ב, המפעילות את מערכות הסליקה והתשלומים הלאומיות של ישראל

« חזור